TİRYAKİİ RESTAURANT

MENU

GALERİ

İLETİŞİM

ANA SAYFA

TÜRKÇE

ENGLISH

.......

.......

.......

.......

KUMKAPI TİRYAKİİ' YE HOŞGELDİNİZ..

İstanbul tarihi yarım adasında, yüzyılların izini taşıyan Kumkapı semti, Üstad Sokakta  bulunan Tiryakii  eski İstanbul Lokanta-Meyhane Kültürünü arayanlar için yepyeni bir buluşma noktası.

 

18. yy dan kalan  tek katlı bir yapıda  hizmet veren Tiryakii’ de iç mekanda 80, dış mekanda  30 kişilik oturma düzeni oluşturulmuş..Eski Kumkapı  meyhanelerinin tarihi atmosferinde  öğle yemeği servisi ile başlayan gün, gece son müşteri kalkana kadar devam ediyor.

 

Lezzetli mezeler ve  ana yemekler Miran Usta ve ekibi tarafından hazırlanıyor. Buğlu kadehlerde sunulan her  içecek içinse; seçilen yemeye  göre, şarap ve rakı başta olmak üzere eskiden yeniye doğru   inanılmaz  zenginlikte  özel gruplar oluşturulmuş bulunmaktayız.

Detaylar >>

Detaylar >>

Detaylar >>

Sabit  menü’nün yanı sıra, günlük olarak yenilenen menü de mevsimine göre her gün    yeni 10 çeşit  özgün  İstanbul  lezzetini bulmak mümkün. Marta’nın Terbiyeli Balık Çorbası(geleneksel Kumkapı balık çorbası),Topik, Domates Pilaki, Yerelması Salatası, Zeytinyağlı Dolmalar, Zeytinyağlı Ebegümeci, Fıstıklı Pastırmalı Humus, Izgara Kalamar, Çiroz, Lakerda, ağzının tadını bilenlerden  yoğun ilgi görüyor.

 

Balıklar ise günlük olarak  Kumkapı Balık Pazarından alınıyor. Mevsimine göre de  Ege ve  Akdeniz’den  getirtiliyor.İsteğe göre kömür ateşinde ızgara , saf zeytinyağında tava, fırın ve güveçte hazırlanarak servis ediliyor. Fenerbalığı Şiş, Akya Güveç, KalkanTava ,Levrek Buğlama,Fırında Kontoskalin Balıkları, mevsiminde, Hamsi Tava  ve Hamsi Izgar da ısrarla istenenler  arasında.

Yine Tiryakii mutfağı’nın  zenginliğinde  ızgara, fırın ve tavada hazırlanan  kırmızı ve beyaz et çeşitleri balık sevmeyenler için; Külbastı , Fırında Kaz, Bıldırcın Dolması  gibi lezzet alternatifleri sunuyor. Tiryakii’ nin  tatlı tavsiyesi; kış mevsiminde bol cevizli kabak tatlısı .Yaz ayları içimse,  naneli dondurmayla servis edilen  güveçte yaz helvası.Her  mevsim  yanar  dönersiz  meyve salataları.

 

Ve günümüz Kumkapısı’nda ,Geleneksel  İstanbul  Mutfağının ve eski  Kumkapı  meyhanelerinin  tek  temsilcisi olan Tiryakii de,  her akşam  19.00 dan itibaren  Tiryakii Musiki Topluluğu  muhabbeti gölgelemeyen namelerle geceye canlı performansla katılıyor. Gece 24.00 de kadar devam eden sazlı sözlü eğlencede, eski ve yeni  parçalar seslendiriliyor. Topluluk  hariçten  şarkı gazel isteklerini de geri çevirmiyor. Gündüz servisine ise taş plak kayıtları, rebet tarzı Rum müzikleri ve sevilen klasikleşmiş şarkılar eşlik ediyor.

Lezzetli yemeklerimizi, müziğimizi, muhabbetimizi ve bu sektördeki 30 yıllık birikimimizi, minimum kar ,maksimum ar’la; İstanbul sevdalısı  herkesle  paylaşmak için Tiryakii’yi  açtık . Mekan sahibi Barbaros Bilen ve mekan işletmeci Uğur Enginer, yemeklerin hazırlanmasından misafirlerin karşılanmasına, masa servisinden , otopark hizmetlerine kadar  müşterileri ile bir ev sahibi titizliğinde tek tek  ilgileniyorlar. Özel gün ve kutlamalar için gruplara özel  programlar hazırlıyorlar.  İstanbul  gece ve gündüz  hayatında  sık karşılaşılmayan bu durum 2 yıl gibi  kısa bir sürede müdavimlerini yaratmış durumda.

 

Tanıdığımız pek çok simayla gece – gündüz  tiryakii’ de karşılaşmak mümkün.. Tiryakii' ye tekrar hoşgeldiniz. Afiyet Olsun..

İşletmeci Uğur Enginer ve ekibi

www.tiryakii.com web sitesi içerisnde kullanılan tüm görseller, içerik yazıları izinsiz kullanılamaz, kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.                                                                                                                                                                Tiryakii Restaurant. 2015 , tüm hakları saklıdır. All rights reserved.